W dzisiejszych czasach okulary nie są już tylko elementem korygującym wzrok, lecz stanowią ważny element naszego codziennego wizerunku. Powiada się, że „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Jak zatem dobrać oprawki do okularów? Czym kierować się przy ich wyborze? Tego wszystkiego dowiemy się z niniejszego, krótkiego artykułu.

Jak dobrać oprawki do okularów?

Teoretycznie, wybór oprawek wydaje się zadaniem prostym i niewymagającym od nas szczegółowej wiedzy. Nic bardziej mylnego. Jeżeli bowiem zależy nam na tym, aby w naszych okularach prezentować się jak najlepiej, musimy znać kilka podstawowych zasad ich doboru.

Podstawowym wyznacznikiem jest tu kształt naszej twarzy. W zależności od tego, jakiego kształtu jest nasza twarz, okulary będą się na niej prezentować w mniej lub bardziej atrakcyjny sposób.  Oprawki dobrane w sposób przemyślany mogą uwypuklić nasze pozytywne elementy, a ukryć te niepożądane.

W dzisiejszych czasach okulary nie są już tylko elementem korygującym wzrok, lecz stanowią ważny element naszego codziennego wizerunku

Inne oprawki powinna wybrać osoba, która ma twarz owalną, inne osoba o twarzy kwadratowej. Jeśli już wiemy, jaki kształt posiada nasza twarz, kolejnym z kluczowych elementów doboru oprawek, powinna być decyzja o tym, jaki rozmiar wybrać. Muszą one bowiem prezentować się atrakcyjnie, będziemy je przecież nosić na co dzień. Jeżeli nie kupujesz ich po raz pierwszy, tylko jest to już np. Twoja druga lub trzecia para okularów, trzymaj się najlepiej takiego rozmiaru, jaki nosiłeś wcześniej. Eksperymenty mogą niekiedy przynieść niezbyt pożądane rezultaty. Jeśli jednak jest to Twój pierwszy wybór, najlepiej zrobisz, jeśli skorzystasz z dostępnej w salonie przymierzalni. Nie spiesz się, przymierz co najmniej kilka par. Nie robisz przecież zakupów w sklepie spożywczym, tylko kupujesz rzecz, którą będziesz nosić codziennie przez stosunkowo długi czas.

Czym kierować się przy zakupie oprawek do okularów?

Z pewnością jednym z podstawowych wyznaczników, którymi powinniśmy kierować się przy zakupie oprawek do okularów, jest ich cena. To produkt, na który nie powinniśmy żałować pieniędzy. Kupując bowiem tani egzemplarz, możemy trafić na oprawki, które szybko ulegną zniszczeniu podczas codziennego użytkowania. Warto więc wydać nieco więcej i zakupić oprawki, których jakości będziemy pewni i które nas nie zawiodą.

Drugim aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy takim wyborze, jest marka. Dawniej nie było w tym zakresie wiele opcji do wyboru, obecnie jednak rynek pełen jest różnych marek. Najlepiej zrobimy, jeżeli przed wyborem danych oprawek poczytamy nieco opinii w internecie o danym producencie. Jeśli trafimy na producenta, o którym nigdy nie słyszeliśmy i nie ma on zbyt dobrych opinii w sieci, lepiej zrobimy, jeżeli ominiemy takie oprawki szerokim łukiem. Oprawki znanych i cenionych marek są z całą pewnością gwarancją jakości i trwałości kupowanego przez nas produktu. Bardzo dobrym i sprawdzonym wyborem mogą być np. oprawki Solano. Jest to producent, który przy zachowaniu konkurencyjnych cen swoich wyrobów, gwarantuje nam wysokiej klasy oprawki.

Kilka słów na koniec

Podsumowując ów krótki wywód, chcąc dobrać oprawki do swoich okularów, powinieneś kierować się takimi aspektami jak:

  • kształt Twojej twarzy (owalna, okrągła, prostokątna, kwadratowa, trójkątna)
  • rozmiarem kupowanych oprawek. Rozmiar ma bowiem znaczenie pod kątem tego, jak okulary będą prezentować się na Twojej twarzy
  • ceną danych oprawek
  • marką produktu, który kupujemy.

Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie niniejsze uwagi, z pewnością dokonasz bardzo dobrego wyboru i będziesz zadowolony ze swoich oprawek.