Okulary to nie tylko narzędzie do poprawy wzroku, ale również jedno z najważniejszych akcesoriów mody. Wśród męskich stylizacji często pojawiają się także okulary przeciwsłoneczne, które stanowią nieodłączny element letnich i wiosennych stylizacji. Oprawki do okularów męskie to jeden z tych dodatków, które mogą urozmaicić wygląd naszych okularów. Istnieje wiele innych gadżetów, które mogą dodać charakteru naszym oprawkom. W tym artykule przedstawimy kilka ciekawych propozycji akcesoriów do oprawek do okularów męskich.

Modne okulary dla mężczyzn – jakie akcesoria warto dobrać?

Warto pamiętać, że dobór dodatków powinien być uzależniony od stylu, jaki chcemy przedstawić swoimi okularami. Dla bardziej formalnych sytuacji dobrym wyborem będą klipsy spinające noski okularowe lub subtelnego rodzaju łańcuszki i linki mocujące okulary na szyi. Z kolei jeśli kierujemy się stylem casualowym to istotna jest już swoboda jaką dają nam różnego typu paski mocujące się za uszami oraz oryginalne etui na okulary.

Stylowe dodatki do okularów – co wybrać, żeby podkreślić męski styl?

Dla miłośników eleganckiego minimalizmu polecamy złote czy srebrne łańcuszki, dodające okularom nie tylko elegancji ale i prestiżu. Nowoczesną łamigłówką są natomiast specjalne nakładki na brwi. Często występują w ciekawych kolorach, co pozwala na urozmaicenie naszych okularów z jednoczesnym podkreśleniem indywidualności. Warto również pamiętać o elementach funkcjonalnych jakimi są przeciwsłoneczne nakładki przydatne zwłaszcza w upalne dni.

Nie tylko krawat i pasek – odkryj nowe sposoby na urozmaicenie swojego looku z okularami

W przypadku mężczyzn dodatki do okularów stanowią często nieodłączny element ich stylu osobistego. Jeśli chcemy wyrazić siebie poprzez te akcesoria musimy spróbować czegoś nowego i odważnego! Może to być np. żartobliwy breloczek z wizerunkiem ulubionego superbohatera lub równie oryginalna powlekana farba nadająca nam specjalny design. Również akcesoria w postaci tzw. „cipek” czyli silikonowych opasek do mocowania okularów za uszami to już praktycznie klasyka.

Gadżety dla okularników – 5 propozycji, które zaskoczą każdego mężczyznę

Dla tych którzy szukają pomysłu na prezent polecamy zestaw gadżetów dla okularników. To może być np. zestaw eleganckich klipsów spinających noski okularowe, kolorowe przeciwsłoneczne nakładki lub celnie wybrane etui z charakterystycznym ciekawym wzorem.

Jak za pomocą akcesoriów zmienić charakter swoich okularów? Poradnik dla mężczyzn


Jeśli marzysz o tym, żeby zmienić swój styl szybko i bez większych kosztów możesz spróbować zacząć od zamiany akcesoriów do Twoich dotychczasowych okularów. Dla miłośników motoryzacji polecamy klipsy w stylu motocyklowym lub srebrne linki pozwalające na mocowanie okulary na piersi.

Zakończenie

Jak widać dodatki do okularów to świetny sposób na urozmaicenie swojego stylu. Istnieje wiele propozycji, które pozwolą na wyrażenie siebie poprzez akcesoria do naszych okularów. Pamiętajmy jednak, że dobór tychże powinien być uzależniony od naszego indywidualnego gustu oraz sytuacji w jakiej nosimy nasze okulary!